Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to bylo? A jak to je? Vstupte prosím...

Skupina vznikla okolo roku 1998 v Otrokovicích, a to příchodem Michala Myjavce jako basáka ...

 

Skupina vznikla okolo roku 1998 v Otrokovicích, a to příchodem Michala Myjavce jako basáka do dua Ďurin (Jiří Dufek)-kytara a Venca (Václav Zetěk)- Mandolína, kytara, foukací harmonika. Dlouhou dobu působila ve třech a z "tábornických" trempírovek přecházela pomalu na plnohodnotnější country.


Rok 2000 znamená další rozšíření o houslistu Martyho (Martin Růžek)- housle, kytara. Jeho příchod obohatil náš nástrojový potenciál ještě o tenor banjo, na které ovšem nehrál on, ale prodal jej Vencovi, který měl na podobný nástroj zálusk již delší dobu. Zkoušelo se po garážích, jako ostatně drtivá většina kapel. Hrálo se po hospodách v Otrokovicích a blízkém, někdy i vzdálenějším okolí.


Venca přechází na pětistrunné banjo. Taky aparát na který jsme hráli se mění skoro neustále. Od amatérsky svépomocně stavěných zesilovačů, komb, různých starých až historických mixů či beden.
V té době vyvstal problém s repertoárem. Návštěvníci hospod kde jsme hrávali nebyli všichni zarytými příznivci Country, hlavně mladší část populace vyžadovala jiné styly.


Taky moje touha zahrát si i jiný druh muziky dospěla k vytvoření odnože TaT, kde přibyly bicí - (Viktor Žák) a pro mně elektrická kytara. A hlavně další člen naší kapely, i když nehrající, moje přítelkyně Magda, která působí coby manažer, řidič i bedňák.Neshody s Vencou znamenají jeho odchod. Tak pokračujem bez Vency.  Rok 2003- převážnou část repertoáru tvoří stále country a tak přichází banjista a sólový kytarista Pinďa (Milan Smolka). Ten, přestože je skvělý muzikant, dostává do roka pro svoji neukázněnost a nezodpovědnost padáka.  Kvůli špatným zkušenostem s tímto vynikajícím muzikantem, ale samolibým frajírkem odchází i Viktor, kterého zastupuje jeho bratr Vladimír.
V té době zkouší v garáži na náš aparát začínající mladá kapela. Zásluhou jejich bubeníka Honzy Kohoutka, přecházíme z vymrzlé garáže do tepla zrušené výměničky, kde podniká jeho otec. Zanedlouho na to přibíráme dalšího člena. Je jím skvělý baskytarista skupiny KUPÉ a skupiny F DUR Vraťa Křivák, jenže u nás prohání klapky elektrického piána. V roce 2005 změna zaměstnání basisty Michala, znamená jeho zaneprázdnění a střídá jej zmíněný Vraťa. Ten přivádí v roce 2006 do nové formace klávesáka Karla Mišurce.


Bohužel, ani Karel s námi dlouho nehraje, je velký trémista a jeho nástroj na koncertech není slyšet, takže...
Jenže klávesy potřebujem a tak náš manažer, řidič, bedňák, kuchař - Magda, se na podzim roku 2007 staví za klávesy.Píše se duben roku přestupného, tj. 2008 a čeká nás podle Vrati vrchol sezóny a to hraní na dni učitelů, kde vlastně jsou z 99,9% jen učitelky. A ty se umí bavit! A nás baví jim k tomu hrát! Tak jako loni...


 
"Učitelský den" proběhl opět ke vší spokojenosti. Hrajeme 1x U Zlaté pípy a pár svateb.A čas na zkoušení chybí. Rozdílné směny adt. atd., etc. etc.

 
Nastává podzim roku 2008 a použití sousloví "Tady A Teď " se rozmohlo takovým způsobem, že je pro mně jako "náčelníka" neúnosné používat dál tento název.  Proto jsem vymyslel nový - HANFY - Vysvětlím hned jeho význam. Protože jak jsem již zmínil "tady a teď" je slyšet z rádia, televize, křičí z rubrik časopisů, novin a všelijakých možných dalších paskvilů každý den 100x, vzal jsem začáteční písmena anglického překladu, což je Here And Now ! Ale protože původně jsem měl na mysli doplnit české "Tady A Teď " o "Pro Vás", jenže to už by byl hóóódně dlouhý název a zkratka začátečních písmen by se blbě vyslovovala (jen pro zkoušku : TATPV !!! - hrozné, že???), přeložil jsem i tento dodatek a všechna začáteční písmena (Here And Now For You )  jsme teď my - HANFY !!!

Všechno špatně! Členové kapely se nechtějí vzdát názvu "TADY A TEĎ" !!! Nechtějí přijmout nový název a tvrdošíjně trvají na původním názvu. Co mi zbývá? Je jich přesila...


17.9.09 - Tak už je potvrzeno, budeme hrát na Večírku Teplárny Otrokovice! Přibyl nám další člen do kapely. Je jím Laďa Sohr, který sice hraje i ve znovuobrozené skupině "PARAGON", ale vypomáhá nám se zpěvem a akustickou kytarou. Uvidíme, jak dlouho to vydrží.

27.11.09 - Dnes hrajem v "naší" Zlaté pípě! Bohužel, Magda si pochroumala nohu (naštěstí si ji nezlomila), ale zinkoklih jí nedovolí hrát. Vypomůže opět Laďa Sohr.  Těším se, že bude dobrý zpěv a dvojhlasy...

12.12.09 - Hraní MÚ Otrokovice na Besedě je opět radost! Sice nás počáteční problémy s dopravou aparátu trochu zdržely (museli jsme brát celý náš apec, jelikož Radek Navrátil zvučil venku před Besedou koledy...)
Ale závěr roku se vydařil a přislíbili jsme vystupovat i za rok.

8.1.2010 ! - Happy New Year for all !!!
Věříme, že celý tenhle rok bude navzdory krizi, prasečí a ptačí chřipce, schodku (propasti) státního rozpočtu a jiných, alespoň tak dobrý, jako rok minulý, ne-li lepší !!! Hudba - muzika, i když je hodně o penězích, je v nás a my se chceme s Vámi dělit a rozdávat radost a pohodu...

24.10.2010 - Nic převratného... :-(
Tak ceký rok spíš vůbec nic,  jen na jaře "učitelky" ´nějaká Pípa, jedna (nevydařená - policií ukončená) hračka U Kalíška na Štěrkovišti a jedna svatba. Vůbec se nezkoušelo a žili jsme z podstaty.
Vraťa nestíhá rodinu, školu, práci a dvě kapely. Hledáme tedy nového BASSMENA !!! Zatím s námi zkouší Laďa Sohr, uvidíme, hraje totiž ještě v PARAGONu...
 
26.1.2011 - První letošní hračka za námi ...
První letošní hraní proběhlo 15.1.2011 U dvou slunečnic ve Zlíně. Byla to oslava 80. narozenin otce našeho kamaráda Víti Ticháčka. Ač oslava tak vysokého jubilea, gratulanti byli převážně mladší, hlavně rodina a snad jen dva kamarádi jubilanta. Akce vydařená ! Dodám i foto...
 
11.2.2011 - Všechno špatně!
Tak se mé obavy potvrdily. Laďa Sohr preferuje svoji kapelu (což je pochopitelné) a tím pádem "TaT" nehrajem... Hledáme nového basáka!!!

18.2.2011 - Basák zatím není!
Snad oslovím původního basáka, snad má víc času a práce mu dovolí hrát a taky přestal tak moc pít... (my jsme totiž začali, :-)
 
28.2.2011 - Tak jsem oslovil. Uvidíme! Chce se hrát a není s kým, snad se bývalý bass player ujme!
 
4.3.2011 - Zkouška po delší pauze!
Včera přišel Michal- prapůvodní bassák a předvedl, že stále umí. Jasně, že musí cvičit a učit se, ale doufáme, že by se mu mohlo s námi líbit...
 
26.4.2011 - Zkoušíme usilovně!
Michal - basák to bere vážně, koupil si dokonce nový nástroj. No je potřeba zkoušet, na 1. máje hrajem k otvírání plavební sezóny na řece Moravě, potažmo "Baťově kanálu" !!!! Před tím ještě generálka na ten první máj U Zlaté pípy!!!
 
24.8.2011 - Tak zas něco
tu Pípu i 1.máj jsme odehráli v poho a dobře. Basák se naučil potřebné songy, aby jsme měli vyvážený repertoár. Pak jsme trošku stagnovali. Přišlo hraní opět v Pípě. Michal moc nepokročil. Zkoušíme intenzivněji a častěji. dostali jsme nabídku hrát na hodové zábavě v Prasklicích. Pár dní před termínem zažíváme šok. Basák přišel s tím, že nemůže hrát. Co teď? Vraťa Křivák se však ukáže jako kamarád a charakter. I když těžce nemá rád hraní zábav (z důvodu dlouhého ponocování), vytrhnul nám trn z paty, zaskočil za Michala a zahrál tu zábavu s námi. Nutno vzpomenout, že výborně. Nezapoměl na písničky, takže jsme mohli hrát úplný repertoár. Pořadatelům a snad i hostům se taky líbilo, takže jsme pozváni i na příští rok...
 
25.8.2011 - A je to tu!
Dozvěděli jsme se, že Michal místo hraní s námi dává přednost pití a své vlastní zábavě. Místo aby hrál s námi v Prasklicích, bavil se na Pivních slavnostech na Štěrkovišti v Otrokovicích. Je nám líto, ale dostane padáka, nemůžem čekat, že nás zas nechá těsně před akcí ve štychu. Po poradě zbytku kapely bylo jednohlasně rozhodnuto, Michal u nás končí...
Ale co dál?
Baskytaristi jsou nedostatkový profil, ale štěstí nám přeje, učitel synka našeho bubeníka by rád hrál basu, ale nemá s kým. Tudíž je nasnadě, že jej  zkoušíme.
 
28.9. 2011 - Tak !!!
Michal ještě asi neví, nedaří se nám sejít se a zpravit jej o jeho konci v TaT. Snad příští týden...
To "Tygr" Petr Navrátil, který má obrovskou chuť hrát (a umí hrát skvěle) s námi odehrál první kšeft (v naší Zlaté pípě) Par excelence! Jsme rádi, že ho to s námi baví...
 
7.10.2011 - Je mi to líto...
Život je svině a nikdo nevíme co, kdy a kde. Michal přišel o práci, těžce se mu zranil otec a do toho ještě padák z kapely! (dnes jsem mu to řekl osobně).Ale být s někým jen ze soucitu by bylo nefér. Věděl už z našich stránek, že končí. Nemůže pochopit proč. A proč jsme mu to neoznámili dřív. Chtěli jsme se s ním sejít celá kapela a vše vyřídit. Bohužel se to stále nedařilo. Vysvětlit mu, že přece člen kapely upřednostňuje kapelu před vlastní zábavou nebylo lehké a věřím, že nebýt jeho ostatních trablů, nebylo by to ani pro mně tak stresující. Doufám, že Michal vše zvládne, najde si angažmá v nějaké kapele, nebo založí svoji. Držíme mu palce aby sehnal práci, no aby se mu vše k lepšímu obrátilo...!!!
 
 
30.10.2011 Změna času!
Tak se nám čas vrátil k "normálu" a nastává pravý podzim. Budou "Dušičky" a my jim zahrajem 4.11.2011 v naší ZLATÉ PÍPĚ. Snad bude i dobrá návštěvnost. Po minulé zábavě jsou lidi chtiví další hračky. A tam už bude "Tygr" zpívat, na což se patřičně těším!
 
6.11.2011 Skvělá muzika!
No bombáááá! Poslední hraní v "Pípě" bylo skvělé! Ač s počátečními problémy ohledně bubeníkova zdravotního stavu (po štamprli "zelené" se mu ulevilo a nejen jemu, ale i nám ostatním), jsme to rozjeli řádně. Pravda začátek byl vlažnější, ale to je tak vždycky. Návštěvnost byla na jedničku, dokonce chvílemi nebylo místo k sezení a spousta lidí se tlačila u baru, přestože mnozí trpěli záchvaty svých těl na parketu, říkaje tomu tanec.
Zahráli jsme tři nové songy, jež zpíval Tygr. Úžasné! Jaká pohoda jen hrát a věnovat se pouze  kytaře. Tygr má naštěstí další písně, takže pro mně úleva. A jiný hlas obohatí kapelu. No, tož paráda!!!  Petr nás posunul opět kus dopředu!
 
29.11.2011 Hodnocení Halenkovic. (nachlazený bassák).
No, dobré! Dobré je za tři. Hlavně díky mizivé účasti posluchačů - hostů. Inu, musíme být trpěliví, aby lidi zjistili...
A zkoušíme na sobotu 3.12. '11 - Holešovský zámek. Další nový song jsme zmákli za chvilku. Takže tanečních písní by mělo být dost. Jenže OUHA!!!
Petrova přechozená nemoc se hlásí další atakou s vysokými horečkami a proto musí Petr na neschopenku! Tož co včil??? Holešov je ohrožen. A co ti jimž máme hrát??? Přece jsme jim to hraní slíbili! Infarktový stav! Oslovuju Vratička... V tu sobotu má školu a písemku, musí se informovat na čas zkoušky, prý podle toho uvidí. Osud je nám příznivě nakloněn. Vraťa MŮŽE hrát! Jdu setavit playlist...
 
5.12.2011 - Jak se hrálo v Holešově na zámku.
HRŮZA! HRŮZA, A JEŠTĚ JEDNOU HRŮZA!!! Fucking playing! Tož to vám řeknu, sál tak na svatbu, ale ne pro muzikantské produkce. Děsná akustika místnosti. Holé, hladké stěny, okna bez záclon a závěsů, strop pěkně hladký, 8m vysoký. Už jen mluvenému slovu bylo ztěží rozumět. Zvukař se sice snažil, ale asi nemá dost zkušeností se sály vůbec, natož s takovým, zámeckým. Snažili jsme se. Zpočátku pomalejší a ne tak známé ( tím nemyslím špatné) songy. Pak zvukař pouští ke svému pultu omladinu a ti si začli dělat "svou" diskotéku. Pouští si sami písničky co najdou ve zvukařově notebooku a bujaře tancují. Pouští i písničky, které jsme měli nachystané k hraní my. Zvukař nemá zkušenosti ani s živými kapelami. Nechává vyhrávat jeden hit z počítače za druhým, mezi nimi i náš repertoár a spokojeně sedí za bicími, do kterých klepe mimo rytmus a spokojeně se usmívá. Tak nasr.ný už jsem dlouho nebyl! Vypojuju svůj aparát a balíme. Sice jsme byli brzy doma, ale to jak jsme před publikem vypadali..!!! Holešovský zámek už nikdy! A zvukaře si budu dělat sám. Howgh!
 
P.S. Dnes dopoledne jsem hrál (sám) dětem z mateřské školy Otrokovice v hospodě Sporting v Otrokovicích. Nádherně jsem si spravil náladu po sobotě! Dětské publikum je nejpřísnější na světě, a když se nebaví, tak to sakra poznáte! Já měl štěstí, nechtěli mě nechat skončit ... Dodám i foto...
 
03.01.2012 - Happy new year!!!
Tak tu máme nový rok a snad bude taky aspoň tak dobrý jako minulý. Poslední hraní v minulém roce bylo jedno z nejlepších. Účast víc než dobrá (tzv. "plný dům") a nálada všech skvělá! To se to hrálo! Děkuji i bývalému spolupracovníkovi, jenž si po dlouhé době udělal čas a přišel se na nás podívat. Báječný večer...
 
29.01.2012 - Začátek roku je vždycky vlažný.
Ale my neusínáme na vavřínech a pravidelně a pilně zkoušíme. Tygr nás zásobuje novými songy jak na běžícím pásu. Což kvitujeme všichni s povděkem. ( i já přispěl svou troškou písní). Některé písničky se nám časem tak ohrály, že je třeba je vyměnit.   K jaké spokojenosti publika, posoudí ono samo.
Na letošek už máme nasmlouváno plno akcí. První je 10.2. v naší Pípě.
Doufám, že tu naši píli a snahu dobře prodáme, už proto, že s námi opět hraje náš kamarád Vratiš, tentokrát zas prohání klapky stage piana a keyboardu. (Má dvoje klapky nad sebou jak profik, paráda)!
 
12.2.2012 - První letošní hraní dopadlo nad očekávání dobře
Klasika, domácí prostředí a skalní příznivci nezklamali.
 
25.3.2012 - Druhá letošní hračka a to v Halenkovicích
Akce zdařilá s dostatkem obecenstva, uvidíme jak budeme hodnoceni...
 
6.4.2012- Zlatá Pípa = klasika!
 
 
19.9.2012 - Eh! To jsem dlouho nepsal! No ono toho je dost, ale léto nepřálo sezení u počítače.
Další letošní hraní bylo na oslavě narozenin (50)kamarádky Andrey Piňosové.Výborná Akce!
Pak přišly moje narozeniny, taky 50! Super oslava v Pípě.
Další padesátiny (roztrhl se s nimi letos pytel) nedopadly moc dobře. Oslavenec čekal cca 60 lidí, ale přišlo jich sotva dvacet. My jsme ale nezklamali.
7.7.2012 Svatba Toníčka Nesvadby (nesvadba se oženil!) v Sazovicích na koupališti, Vedro k zalknutí, ale hrálo se dobře.
Další svatba spolupracovníkova syna v Napajedlích na Pahrbku. Taky děsné vedro.
 
5.8.2012- narozeniny - Střelnice Napajedla
 
1.9. 12 svatba kolegy z práce. Konečně není vedro.
15.9.12 svatba našeho syna Michala ve Velkých Karlovicích na hotelu Tatra. 102 lidí a dobrá zábava. Všichni jsme tam měli nocleh, ale členové kapely po 1:00 hod začali bojkotovat hraní a předstírali před matkou svatby spánek! Nemám je za to rád. Aparát jsme museli ještě v noci uklidit a nanosit do auta. No, nakonec to dobře dopadlo.
21.9. jsme měli hrát v pípě. Z důvodu Vratičkově hraní s F-durem se akce nekoná. Budu tam sám preludovat na kytaru.
Fota z akcí dodám později!
 
18.10.2012- Narozeniny Radniční Otrokovice. Opět narozeninová hračka s hojnou účastí a hraním přes půlnoc (cca od 17:00h)!!!
 
Tak to by byl výčet proběhlých hraček. Jenže OUHA!!!
 
Petr (Tygr) Navrátil s námi kočí! Má problém s manželkou, která ho nechce pouštět hrát po nocích a víkendech. Bojí se sama doma, jelikož bydlí "na samotě u lesa" ! A tak Petr pro klid v rodině dohraje do konce roku a pak ... Hledáme proto basskytaristu, nejlépe zpívajícího !
 
Tož máme hrát 16.11.2012 v Pípě! Bude to ještě s "Tygrem". Jeden z posledních koncertů s ním ...
 
12.2.2013 - Zkoušeli jsme jednou s vypujčeným basákem a docela to šlo. Ale co čert nechtěl, potkal jsem kamarada a on se svěřil, že hrával na basu. tak slovo dalo slovo a slíbil, že bude s nama hrát. Uvidíme co předvede!
 
26.6.2013 - Zas taková doba co jsem nepsal. Ale bylo moc práce! Na dobu než seženeme basáka nám vypomáhá Petr Karlík, který má svou kapelu "My wawe". tož s nama hraje jednu svatbu a v sobotu 29.6. to budou narozeniny. Pak se s ním rozloučíme a poděkujem za pomoc. třeba nám zas někdy vytrhne trn z paty!
Bohužel jsme se v kapele rozloučili s "Ťochem". Nechtěli jsme jej mít na svědomí. Ač ho hraní baví, začaly problémy (né sice veliké) s rytmem, ale hlavně nestačil s dechem. Jeho nemoc mu nedovoluje fyzickou námahu. A to za bubnama je makačka jak sviňa! ŤOCHU, DÍKY!!! za to vše, co jsme spolu odehráli. 
A kdože nahradí Ťocha? Víťa Ticháček! Bubnoval kdysi v zábavové kapele. Tak jsem mu koupil elektronické bicí, aby mohl trénovat. No a taky přibyl nový basák, Dan Samiec zvaný "Želva"!
Trio já, Víťa a Želva vystupujeme jako kapela PROXY. Pomalu je začleňuju i do TaT.
A ještě k "Tygrovi"! Asi ho štvalo, že není kapelníkem a proto si založil jinou kapelu, tentokrát Country. Prodal basu s kombem a hraje na kytaru. zřejmě se furt hledá...
 
21.8.2013
Kapela PROXY hrála asi 3x v hospůdce U Zlaté pípy. Kapela TaT jedny narozeniny vPohořelicích. Další akce je 21.9. Zlín U Dvou slunečnic - narozeniny a 28.9. Svatba Otrokovice - Štěrkoviště. Mezitím musíme zkoušet a zahrát někde v hospodě.
 
12.12.2013
Další dvě akce ve Zlaté Pípě. Obě "good". Končí pomalu další rok. Tak hodně štěstí v něm, přeje TaT všem!
 
 !!! 2014 !!!
 
 A je tu další rok.
 
Bohužel, zdejší stránky stagnují. A to díky Facebooku. Přece jen je navštěvovanější a má širší záběr. 
Ale ještě to tady (a teď) nevzdáváme!
 
17.10.2014
Jak jsem již psal, vše důležité dáváme na FB. Tož, dovolím si aj tu:
Léto bylo jako vždy slabší, protože členové TaT mají rodiny, které chtějí jezdit po dovolených a výletech, grilovačky a táboráky, bečky a jiné letní aktivity.
Přesto jsme absolvovali jednu hračku mimo naši domovskou scénu a to U Zvona na Štěrkovišti. Zprvu jsem se zhrozil, když jsem se dozvěděl, že naproti v rybářském areálu současně s námi hrají KOSOVCI! Původně jsem chtěl hraní zrušit, ale Zvon mi řekl, že to zkusíme. A zkusili jsme to dobře! Návštěvnost U Zvona byla větší než na rybárně (což nám sdělilo několik lidí, kteří se tam byli podívat) možná i díky vstupnému, jenž se na Kosovce vybíralo. 
Hračka vydařená, ale bez houslí. Housle chyběly nějak moc často, ale co se dá dělat! Snad 16.11.2014 před Otrokovickou BESEDOU absentovat nebudou!
 
27.11.2014
Housle nechyběly! Přes trochu nervozity vše dopadlo na 1* !!! Počasí tak akorát, trošku foukal chladný vítr, ale nepršelo ani nesněžilo (měli jsme i přístřešek), takže po téhle stránce O.K.!
Účastníků i členů lampionového průvodu bylo překvapivě mnoho. Plné náměstí potěšilo nejen pořadatele, ale i nás. Publikum bylo úžasné, podupávali a trsali doufám nejen zimou :-) ! Ještě, že jsme si nechali něco na přídavek. Původně sjednaná hodina hraní se protáhla na víc jak hodinu a půl, ale díky posluchačům se nám hrálo skvěle! Též nutno poděkovat zvukaři Radkovi Navrátilovi!
 
25.4.2017
Ahoj, ahoj, ahoj!
Se divíte, že jsem to tu znova oživil, co? Ale tolik věcí co se událo...
Přibyl nám nový zpěvák, Petr Bíbr! Super singer! S jeho hlasem jsme poskočili zas o level výš!
 
11.5.2017
Minulé hraní v Pípě bylo jako vždy O.K. ! No a o dalším hraní budeme s předstihem avizovat.
 
30.4.2018
Rok 2017 byl jakž takž pro kapelu v poho! Pár hraček v Pípě, nějaké oslavy, prostě vše v normě! Letošní rok 2018 opět a zase hraní v Pípě. V dubnu i skorozábava na Machové. 1. Máj bude na Přístavišti v Otrokovicích. Taky se chystají nějaké narozeninové hraní a jedna svatba! 
Ale největší novina - nový bubeník! Víťa a jeho zdravotní stav nás donutily k nepopulárnímu, leč nutnému kroku. Je nám to líto, ale našli jsme náhradu za Víťu, který už nevydrží tempo kapely! Moc mu děkujeme za jeho působení v kapele!